אלמוג סנטר רפואה משלימה
אלמוג סנטר רפואה משלימה

צרו קשר
077-5509078
אודות אלמוג סנטר 

צרו קשר  077-509078  אודות אלמוג סנטר

עודף פעילות של בלוטת התריס – איך מטפלים בבלוטה?

אלמוג סנטר רפואה משלימה
עודף פעילות של בלוטת התריס – איך מטפלים בבלוטה?

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם חושדים שיש לכם עודף פעילות בבלוטת התריס או שכבר בדקתם את הנושא והתנסיתם בטיפולים שונים, טיפולים שחלק מהרופאים מציעים למטופליהם. לצערנו, הטיפולים הקונבנציונאליים לא נמצאו כיעילים במיוחד ואם התנסיתם בהם ייתכן מאוד שחשתם תסכול ושאתם מחפשים אחר פתרון יעיל שיסייע לכם להשיב את הפעילות של הבלוטה למצב תקין. לפני שנציע מספר טיפולים אפשריים ננסה להסביר מהי בעצם בלוטת התריס ומדוע היא כל כך חשובה לבריאותנו.

התסמינים של עודף פעילות בבלוטת התריס

הורמוני בלוטת התריס אחראיים על וויסות חילוף החומרים והעודף בהם מוביל לעלייה בחום הגוף, הגברת חילוף החומרים, הגברת פעילותם של כלי הדם והגברת פעילות הלב כך שהסובלים מעודף הפעילות של בלוטת התריס יחושו דופק מהיר, לעיתים הפרעות בקצב הלב, הזעה רבה, לחץ דם גבוה ותאבון מוגבר אך ירידה במשקל.

תסמינים אחרים של ההפרעה יכולים להיות: היפראקטיביות, נסיגת עפעפיים, עור דק, שלשולים, חוסר שקט שמלווה ביתר פעילות, רעידות, זפק, רגישות לחום, עייפות, בעיות שינה, ציפורניים שבירות, נשירת שיער ותסמינים נוספים.

יתר פעילות בבלוטת התריס שכיח יותר אצל נשים מאשר אצל גברים וברוב המקרים השיבוש יופיע בין שנות ה- 20-40 אך הוא יכול להופיע גם בגילאים צעירים יותר. רמת הפגיעה בגוף עלולה לסכן חיים ולכן יש לקבל טיפול בהקדם.

מהי בלוטת התריס ומהם הגורמים שעלולים ליצור מצב של עודף פעילות של בלוטת התריס?

בלוטת התריס היא בלוטה אנדוקרינית (בלוטה שמייצרת הורמונים שמופרשים לדם). הבלוטה נמצאת בצוואר והיא אחת הבלוטות הגדולות ביותר בגוף. יצירת ההורמונים עליהם אחראית הבלוטה מאפשרת לכל התאים שקיימים בגופינו לעבוד באופן תקין.

עודף פעילות של בלוטת התריס (בשם המדעי: Hypothyroidism) הוא מצב בו קיימת הפרשה רבה מדי של הורמוני התריס שנקראים בשמות: T3 ו- 4T. רמות גבוהות של ההורמונים הללו גורמות לפגיעה במערכת המטאבולית והתוצאה היא פגיעה קשה בגוף.

קיימים מספר גורמים שעשויים להוביל לעודף פעילות בבלוטת התריס, יתר הפעילות יכול להיות תוצאה של מחלה אוטואימונית – גרייבס שמהווה 85% מהמקרים, גידולים שפירים או סרטניים וציסטות בבלוטת התריס, גידולים בהיפופיזה (בלוטת יותרת המוח), תורשה, שימוש בתרופות, חשיפה למתכות כבדות כמו: קדמיום וכספית, דלקת לא זיהומית בבלוטת התריס, לחץ ומתח וצריכה גבוהה של יוד.

אז מה עושים? איך מטפלים בעודף פעילות בבלוטת התריס?

כפי שציינו – למרות ניסיונותיה של הרפואה הקונבנציונאלית עדיין לא נמצא טיפול ממשי להפרעה. אם גם אתם התנסיתם בטיפולים שונים שלא נשאו פרי כדאי שתשקלו לפנות אל הרפואה המשלימה שמאמינה שהגוף והנפש קשורים בקשר הדוק ומשפיעים זה על זה.

מה מציעה הרפואה המשלימה?

הרפואה הסינית מאמינה שאזור קדמת הצוואר מושפע מאיברים שונים וממרידיאן שנקרא בשם: RENMAI, מרידיאן זה עובר בבלוטה. כמו כן, מאמינה הרפואה הסינית שאנשים שמדחיקים רגשות, סובלים ממתח ולחץ באופן מתמיד, עברו טראומה או סובלים מפלישה של פתוגן עלולים לסבול מבעיות שונות וביניהן בעיות בבלוטה.

איך לטפל במצב של עודף פעילות בבלוטת התריס לפי הרפואה המשלימה?

הרפואה המשלימה מאמינה שטיפול נכון בבלוטת התריס יתבצע על ידי תמיכה בגוף שמאבד מינרלים וויטמינים חיוניים, במילים אחרות – הטיפול יכול להתבצע על ידי שינוי תזונתי. כמו כן, ניתן לטפל בהפרעה באמצעות פרחי באך, רפלקסולוגיה והומאופתיה. להלן הסבר קצר על הטיפולים:

תזונה – בנושא התזונה ממליצה הרפואה המשלימה לצרוך מאכלים שמעכבים ספיגה של יוד, מזונות אלו יסייעו לבלום את הפעילות המוגברת של הבלוטה. המאכלים המומלצים הם: כרוב, ברוקולי, פולי סויה, תרד, לפת, דוחן ובוטנים, את הירקות כדאי לאכול טריים. מזונות שאינם מיטיבים עם הבלוטה  משום שהם עשירים ביוד ועל כן כדאי להימנע מהם הם: מלח ים, מוצרי חלב, אצות ודגי ים. רצוי להימנע גם ממשקאות שמכילים קפאין.

תוספי תזונה חשובים שכדאי לצרוך הם: קומפלקס ויטמין B או מולטי ויטמין (יש לוודא שהוויטמינים אינם מכילים יוד) וסידן ומגנזיום ביחס של 2:1 לטובת הסידן. בעזרת תוספי התזונה הללו ניתן להשיב את המינרלים והוויטמינים שאבדו לגוף, לשמור על הלב באמצעות צריכת מגנזיום ולאפשר כיווץ של שריר הלב באמצעות צריכת הסידן.

טיפול בפרחי באך – הרפואה המשלימה מאמינה שפאניקה, סטרס ודפיקות לב מהירות גורמות להופעת פחדים וחרדות ומעצימות אותם. תמציות פרחי באך מסייעות לאיזון הבלוטה, מטפלות בפחדים שונים ומותאמות באופן אישי לכל מטופל.

רפלקסולוגיה –  הרפואה המשלימה מאמינה שמערכות הגוף משתקפות בכפות הרגליים ולחיצות באזורים מסוימים ובעוצמות נכונות יכולות לשפר את מצב המערכות בגוף. הרפלקסולוגיה מזרימה את הדם ועל ידי כך מפחיתה את רמות הכאב, ממלאת את הגוף באנרגיה ומסייעת לאיזון הנפש והגוף.

הומאופתיה – ההומאופתיה היא ריפוי באמצעות חומרים שעשויים להוביל לסימפטומים דומים לאלו הנגרמים בעקבות השיבוש בגוף. החומרים שעברו דילול וניעור נותנים לגוף כוח לרפא את עצמו.

עודף פעילות של בלוטת התריס פוגע קשות בבריאות ובאיכות החיים, ולכן, אם אתם סובלים מעודף פעילות בבלוטה חשוב שתקבלו את הטיפול המתאים ביותר.

אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל אלמוג סנטר רפואה משלימה, לעבור אבחון שיתבצע על ידי מטפל מוסמך ומקצועי ולקבל טיפול שישפר את בריאותכם ואיכות חייכם.

מיקום הקליניקה

אשדוד
רחוב הבנים 5, קומה 2
 אזור סיטי

ניתן לתאם הגעה
במספר: 077-5509078
[email protected]:במייל


אלמוג סנטר רפואה משלימה