אלמוג סנטר רפואה משלימה
אלמוג סנטר רפואה משלימה

צרו קשר
077-5509078
אודות אלמוג סנטר 

צרו קשר  077-509078  אודות אלמוג סנטר

פרחי באך

אלמוג סנטר רפואה משלימה
פרחי באך
קצת היסטוריה על גילוי פרחי הבאך

פרחי באך הינה שיטת טיפול הקרויה על שם ד”ר אדוארד באך (1936 – 1886). ד”ר באך היה רופא בריטי נודע, אימינולוג, ובקטריולוג, שהבין שהבריאות הפיזית של האדם תלויה ומושפעת מאופן המחשבות, הרגשות והתחושות שלו ושמחלה היא חוסר הרמוניה בין הגוף לנפש, כאשר סימפטומים גופניים הינם תוצאה של מצב נפשי בלתי מאוזן. הוא חיפש שיטת טיפול שתהיה פשוטה ונגישה לכל אדם.
פשטות היא המילה המסמלת את בסיס חזון הריפוי ושיטת הטיפול, ואכן השיטה נגישה לכל אדם, פשוטה להבנה וליישום, ומחזירה את האחריות על הבריאות לידי החולים עצמם.
ד”ר באך למד וחקר אלפי צמחים, מתוכם הוא גילה תכונות ריפוי ב- 38 צמחים אשר ביכולתם להביא לאיזון מצבים רגשיים. אמונתו התבססה על כך שריפוי אמיתי מגיע באמצעות כלים חיוביים ומועילים שיביאו תוצאות: “טוב שיביס את הרע”, ולכן בתהליך בדיקת הצמחים הוא פסל את כל הצמחים הרעילים, ובדק רק את הצמחים שאין נזק בשימושם.

להכנת התמציות של פרחי באך ד”ר באך השתמש בפריחה של עצים, שיחים ופרחים. בנוסף הוא גילה שלמים יש יכולת “זיכרון” של איכויות כל חומר ששמים בהם, ומפה צצה ההבנה על שיטת טיפול והפקת תמציות באופן אנרגטי. הוא שאנשים לא נולדו עם תכונות טובות או רעות, אלא תכונות מאוזנות או לא מאוזנות.
אדם עובר במהלך חייו חוויות שונות היכולות להביא למטענים רגשיים המשפיעים עליו ועל מערכות היחסים עם האנשים סביבו. לאורך זמן כאשר הדברים לא מטופלים, חוסר האיזון הרגשי גדל ועלול להתבטא כמחלה. הטיפול מתחיל בסימפטום (הדבר האחרון שקרה והביא את האדם לטיפול) ורק אח”כ מגיעים למקור חוסר האיזון. הטיפול בבעיות דומה לקילוף בצל, בו מורידים שכבה אחר שכבה עד הנגיעה בשורש הבעיה.
במהלך הטיפול המטפל משוחח עם המטופל על מנת להכיר את אורח חייו, מנהגיו ואת עולמו הרגשי. אופן התנהלות המחלה ממנה סובלים מטופלים מושפע ממבנה האישיות שלהם, וגורם מחלתם הוא רגשות לא מאוזנים כגון, פחד, דאגה, חוסר סבלנות, עצבות, כעס, קנאה, חוסר ביטחון, הערכה עצמית נמוכה, רגשות אשם ועוד.

הקשר בין נפש למחלה

סיסמתו של ד”ר באך הייתה “טפל באדם ולא במחלה”. ואכן, מחלות חדשות מתגלות כל הזמן. בעבר פחדו מאבעבועות שחורות, היום מפחדים מסרטן, ובעתיד תהיה מחלה אחרת. המחלות מתחלפות אבל אופי האדם נשאר כפי שהיה לאורך כל שנות קיומנו. האדם חש ויחוש בעתיד פחד, כעס, שנאה, דיכאון, תסכול ועוד.
בהשראתו של ד”ר באך, שיטת הטיפול באמצעות פרחי באך משלבת בין שיחה בה מועלים תכנים מעולמו הרגשי של המטופל, לבין שימוש בתמציות צמחים המאזנות את המצב הרגשי עליו המטופל מדווח. לדיאלוג הטיפולי יש חשיבות רבה בתהליך והוא בעצם מאפשר דיוק באבחון ובבחירת התמציות. כמו כן, השיחה היא פתח ללמידה של המטופל את עצמו. המטופל מדבר ובו בזמן מקשיב לעצמו – קולט – מעבד – מסיק מסקנות – ומתוך כך יכול לבחור לשנות את תגובותיו – זו בעצם התחלה של תהליך מודעות. הטיפול בשיטת פרחי באך יכול להיות טיפול סימפטומאטי ויכול להיות טיפול מעמיק. כל מטופל מגיב לטיפול לפי הקצב הפנימי והאישי שלו, ולפי היכולת והצרכים האישיים שלו. אותה תמצית שתינתן לשני אנשים שונים תפעל בקצב ובדרך אחרת על כל אחד מהם, וכך גם תגובותיהם תהינה שונות.

ד”ר באך נפטר בשנתו בשנת 1936 בגיל 50 בתחושה שעבודת חייו הגיעה לסיומה, אך היה לו חשוב לוודא ששיטתו תישאר על פי אמונתו, לכן הוא השאיר אחריו הוראות מדויקות על אופן ההפקה, ההכנה והשימוש של התמציות. 38 התמציות שגילה מכסים כל מצב וכל תחום אפשרי שיש מבחינה מנטאלית ורגשית. מטרתו של ד”ר באךהייתה לגלות שיטה פשוטה, בטוחה, לא פולשנית ויעילה של ריפוי שגם מי שאינם מתמצאים ברפואה יוכלו להיעזר בה ולטפל בעצמם, וזאת שיטתו.

באיזה מצבים פרחי פאך יכולים לסייע ?

טיפול של פרחי באך הוא טיפול הוליסטי המבוסס על אבחון נפשי ופיזי ומתן תמציות של צמחי מרפא בהתאם למצב ולאדם. עקב קצב חיים עמוס, משברים, הרגלים, דפוסים, לחצים, מתחים אנו מתכסים בקליפות. הקליפות אלו הן הגנות, חרדה, כעס, דאגנות, חוסר בטחון עצמי, אגו, בדידות, עצבות, דיכאון ועוד…
הטיפול בשיטת פרחי באך משחרר את האדם מתחושות אלו, ומפגיש אותו עם תכונותיו החיוביות.
טיפול בשיטת פרחי באך מטפל בבעיות כמו: מתח ולחצים (סטרס), פחדים, חרדות, מיגרנה, עייפות כרונית, אולקוס, כאבי גב, נדודי שינה, דאגנות יתר, קשיי נשימה, מחשבות מטרידות, כאבי גרון, מחלות כרוניות, עצירות, כאבי בטן, תמיכה בגמילה מסיגריות, דיכאון, ייאוש, התמודדות עם משברים, טראומות, פרדות,  קשב וריכוז, שינויים ועוד.

מיקום הקליניקה

אשדוד
רחוב הבנים 5, קומה 2
 אזור סיטי

ניתן לתאם הגעה
במספר: 077-5509078
 [email protected]:במייל


אלמוג סנטר רפואה משלימה