אלמוג סנטר רפואה משלימה
אלמוג סנטר רפואה משלימה

צרו קשר
077-5509078
אודות אלמוג סנטר 

צרו קשר  077-509078  אודות אלמוג סנטר

מי אלמוגים

אלמוג סנטר רפואה משלימה

“מי אלמוגים” הינו תוסף תזונה טבעי המיוצר ביפן מאלמוגים החיים במעמקים בשם סקלרטיניה הצומחים בים היפני ליד האיים אוקינווה וטוקונוסימה. לאחר 500 מיליון שנות קיום האלמוג התפתח ויצר איזון מושלם בין עולמות החי והצומח בשילוב עם מינרלים. יצירת הטבע המופלאה הזו משלבת בתוכה מספר צורות קיום: זהו בעל חיים ימי בעל צורה מורכבת המזכירה צמחים נדירים. קיומו מבוסס על מלחים ימיים. בנוסף, הוא ניזון מבעלי חיים זעירים החיים בים.

האלמוג חי במי הים שהרכבם הכימי דומה מאד להרכב סרום הדם האנושי. הוא לוקח ממי הים את כל המרכיבים הנחוצים לגדילת השלד שלו, כפי שעצמות נעזרות בסרום הדם לאספקה שוטפת של חומרים כדי לגדול ולתחזק את עצמן. גם אופן וקצב גדילתו של האלמוג דומים לאלה של העצם האנושית.

שלדו של האלמוג בנוי ממלחים מינרליים. בשל הרכב זה האלמוג ניחן בתכונותיו הייחודיות והשפעותיו על גוף האדם. מרכיביו העיקריים הם ממלחי סידן ומגנזיום. בנוסף, הוא כולל אשלגן, נתרן, ברזל, זרחן, גופרית, צורן, קרום, מנגן, אבץ ויסודות נוספים. השילוב המגוון של מלחים טבעיים מסדיר את איזון המינרלים בגוף ובכך מסדיר את תפקודן של מערכות הגוף.

האפקט העיקרי של האלמוג הוא באיזון רמת ה-pH של נוזלי הגוף. הוא הופך את רמת ה-pH לאופטימלית עבור תהליכי העיכול והספיגה. בתנאי החיים המודרניים יש לגוף נטייה לחומציות יתר וקשה לו להיפטר משאריות חומצה. כאשר חומצות אלה מצטברת בגוף הן מהוות את הגורם העיקרי להיווצרותן של הרבה מאד מחלות ניווניות-כרוניות כמו דלקת פרקים (ריאומטית וניוונית), בעיות עיכול, כאבי שרירים, בעיות כלי דם ולב, בעיות עור ובריחת סידן. בנוסף מי האלמוגים עוזרים לנטרל רעלנים הנמצאים במי ברז או במים מנרליים כמו כלור מתכות כבדות ועוד.

הוכח כי מי האלמוגים (קורל מיין) יעיל במקרים של שבירת עצמות, אוסטאופורוזיס, הפרעות קצב, יתר לחץ דם, חרדות, דיכאונות, אלרגיה, פריחה, מחלות עור, מחסור בויטמינים ,מערכת חיסונית מוחלשת ולמניעת עששת. מי האלמוגים הכרחי לאנשים המנהלים אורח חיים פעיל הכולל פעילות גופנית ושכלית מוגברת. השימוש במי אלמוגים משפר את מצב העור, השיער והציפורניים. כמו כן המים מסייעים בשמירה על הנעורים ומגבירים את החיוניות ואת אנרגיית החיים.

מי אלמוגים ואוסטאופורוזיס

בריחת סידן היא אחת הבעיות השכיחות בימינו, בעיקר אצל נשים, מגיל המעבר ואילך או מי שנוטל סטרואידים. מאחר ולהורמון אסטרוגן יש תפקיד חשוב בתהליך קליטת הסידן בעצמות, נותנים חלק מהרופאים תחליפי אסטרוגן לנשים בגיל המעבר. נטילת אסטרוגן ע”י נשים מגבירה את הסיכון ללקות בסרטן השד וסרטן צוואר הרחם.
הפתרון הרפואי של שילוב ההורמון אסטרוגן עם ההורמון פרוגסטרון (שילוב האמור לנטרל את הסיכון הנ”ל), נמצא כגורם לשורה של בעיות אחרות.
מי אלמוגים יכולים לעזור לספיגת והטמעת הסידן, מכיוון שהאלמוגים בעלי ההרכב הדומה ביותר לזה של עצמות האדם. האלמוג יעיל גם לתיקון שברים רציניים בעצמות כי הוא מגשר על הפער בין העצמות ומשפר ספיגת סידן.
מי האלמוגים פועל מן היום הראשון ואין לו כל תופעות לוואי. בנוסף הוא מונע נזקי חומציות יתר ומאט את תהליך ההזדקנות

מי אלמוגים ומחלות לב וכלי הדם

פרופסור קוביאשי מיפן, המרבה לחקור את יתרונות מי האלמוגים,ערך מחקרים סטטיסטיים אשר מצביעים על קשר בין לקיחת קורל קלציום לבין ההסתברות ללקות במחלות לב, בשבץ מוחי, בלחץ דם גבוה ובנזקי כבד. הקורל גם מגן בפני נזק של מתכות כבדות ורעילות אשר גורמות לפגיעה בתפקודי הכבד.
לדעת פרופסור קוביאשי מחלות לב נגרמות בעיקר בשל חוסר איזון ביחס בין הסידן והזרחן בגוף. ידוע שהדיאטה המערבית היא עתירת זרחן. הצטברות יתר של זרחן ניתן לנטרל ע”י כמויות מקבילות של סידן.

מי האלמוגים ודלקת פרקים

כאשר חילוף החומרים היום יומי אינו מסוגל להפטר מעודפי חומצה ע”י ניטרול המולקולות הרעילות הנוצרות במעיים משאריות המזון, חומצות אלה מצטברות בגוף הן מהוות את הגורם העיקרי להיווצרותן של הרבה מאד מחלות ניווניות-כרוניות כמו דלקת פרקים (ריאומטית וניוונית). בתחילה הן שוקעות במפרקים כחומרים חצי מוצקים שאינם גורמים לבעייתיות רבה, אך בהדרגה הם הופכים לרעלניים וגורמים לאי-שקט במערכת, והמפרקים עצמם מתגוננים בפניהם בעזרת הדלקת – דלקת פרקים.

בזכות האפקט העיקרי של האלמוג באיזון רמת ה-pH של נוזלי הגוף. הוא הופך את רמת ה-pH לאופטימלית עבור תהליכי העיכול והספיגה וכך מסייע לגוף להתמודד עם מצבי דלקת ולהקל באופן משמעותי על הכאבים ובנוסף למנוע דלקות חוזרות.

מי האלמוגים ומערכת העיכול

מחלות רבות בדרכי העיכול נגרמות בשל חומציות יתר, כאשר מנגנוני ההגנה של הגוף אינם מסוגלים לנטרל שאריות חומצתיות.
מערכת העיכול כה מסובכת ותלויה במנגנונים עדינים של אינזימים, מיצים והפרשות הפועלים בזמן הנכון ובמינון הנכון, הרבה דברים יכולים להשתבש. מהבעיות הבולטות: קנדידה אלביקן, אולקוס, קוליטיס (דלקת המעי הגס), עצירות, שלשול, תסמונת המעי הרגיש, אבנים במרה ואלרגיות למזונות, הליקובקטור פילורי ועוד.
מאחר שמנגנוני העיכול נלחמים תדיר בעודפי חומציות, נפגעת בסופו של דבר רירית המעיים שהיא מהווה מרכיב חשוב במערכת החיסון והיא אינה מצליחה למלא את תפקידה בלהלחם בזיהומים.

שתיית מי האלמוגים עוזרת לאזן את ה- pH בקיבה ובגוף. בזכות תכונה זאת יכול לעזור לגוף להתמודד עם מגוון רחב של בעיות ומחלות.

מי אלמוגים והשפעתם על מערכת העצבים

מערכת העצבים היא עולם מופלא שבו מערכת החישה מקבלת גירויים מהסביבה החיצונית והפנימית, ומשתמשת במידע זה על מנת לפקח על תהליכי המודעות והתנהגות והלא מודעות. מערכת העצבים של האדם היא בעלת מבנה מורכב, שבו אזורים שונים משתתפים בפעולות שונות. מערכת העצבים אחראית על מערכת השרירים ובכך שולטת בתנועה של הגוף.
99% מכמות הסידן בגופנו נחוצה למבנה העצמות והשיניים. האחוז הנותר נחוץ לתפקידים רבים אחרים, כמו יכולת התכווצות השרירים, העברת דחפים במערכת העצבים, שמירה על קצב נורמלי של הלב וזירוז יצירת חלבון התרומבין המעורב בקרישת הדם.
המגנזיום הוא מרכיב חשוב במבנה העצמות ונוטל חלק בבניית חלבונים בגוף וכמו כן, הוא משתתף בתהליך ייצור האנרגיה ובניית מולקולות ה-ATP. בנוסף, יש לו השפעה מווסתת על פעולת התכווצות השרירים ופעילות מערכת העצבים. ולכן שתיית מי האלמוגים מסייעת לאזן את מערכת העצבים ולהפחית מצבי דיכאון.

השפעתם של הרכיבים הפעילים:

סידן וזרחן אחראיים על בניית רקמת העצם ומהווים חומר בניין עבור רקמות החיבור. הסידן מאפשר תפקוד יציב של הלב, העברת דחף עצבי וכיווצי שרירים. הוא מגביר את חדירות קרומי התאים ומסדיר את תהליכי קרישת הדם.

מגנזיום הינו עוזרו של הסידן. הוא מאפשר את שחרור ה-ATP ומעלה בכך את כמות האנרגיה בגוף, שומר על קצב קבוע של הלב ומסדיר את מתח השרירים החלקים (בכלי הדם, מעיים, כיס המרה ושלפוחית השתן). שילוב מאוזן של סידן ומגנזיום בגוף (2:1) מונע את בריחת הסידן מן העצמות והתרככותן.

נתרן מסדיר את הלחץ האוסמוטי ואת החילוף בין מים לחלבונים. הוא חיוני לשמירה על רגישות השרירים לדחף העצבי, ועל תפקודה של משאבת נתרן ואשלגן, האחראית על תהליכי החילוף של התא.

אשלגן הינו היון החיובי העיקרי בתוך התא. הוא שומר על איזון בין מים למלחים ובין חומצות לבסיסים, שומר על רגישות השרירים לדחף העצבי ועל העברתו, אחראי על יציבות לחץ הדם ומפריש את עודף הנוזלים מן הגוף.

נטילה יומיומית של מי האלמוגים מונעת הצטברות רעלנים וכימיקלים.חשוב לזכור שגוף האדם מכיל כ 70% מים. ולכן שתיית מים איכותיים וב-pH נכון שעשיר במינירלים משפר את תפקוד היומיומי של הגוף ומונע הזדקנות מוקדמת.

מיקום הקליניקה

אשדוד
רחוב הבנים 5, קומה 2
 אזור סיטי

ניתן לתאם הגעה
במספר: 077-5509078
 [email protected]:במייל


אלמוג סנטר רפואה משלימה