אלמוג סנטר רפואה משלימה
אלמוג סנטר רפואה משלימה

צרו קשר
077-5509078
אודות אלמוג סנטר 

צרו קשר  077-509078  אודות אלמוג סנטר

מה חשוב לדעת על מערכת הורמונלית הנשית

אלמוג סנטר רפואה משלימה
מה חשוב לדעת על המערכת ההורמונלית הנשית

סובלת מתחושת נפיחות, שינוי בתיאבון, עצבנות, עייפות, בעיות שינה, אקנה או סתם לא בשיא שלך? יכול להיות שהמערכת ההורמונלית שלך לא מאוזנת.
הורמונים הם כימיקלים המופרשים ע”י בלוטות מיוחדות ומשפיעים על תפקוד התאים והאיברים שלנו. ישנם תקופות שרמת ההורמונים יוצאת מהאיזון בתקופות מסוימות בחיים, כמו לפני ובמהלך המחזור, בזמן הריון, או בגיל המעבר. גם תרופות ובעיות בריאותיות מסוימות יכולות לגרום לחוסר איזון הורמונלי.

ישנן 5 בלוטות עיקריות אשר משפיעות עלינו. הן קשורות אחת לשנייה ומשפעיות אחת על השנייה. ברגע שאחת יוצאת מאיזון זה גורם להפרעות בתפקוד כל שאר הבלוטות.
בנטורופתיה מתייחסים לכל הבלוטות של המערכת ההורמונלית כמערכת אחת ולא רק לבלוטה ספציפית שלא מאוזנת. הניסיון הרב שצברנו ב-“אלמוג סנטר” מצביע חד משמעית שטיפול מקיף במערכת הורמונלית מביא לאחוזי הצלחה גדולים יותר מאשר טיפול בבלוטה בודדת.
לפני שנדבר על בעיות שקשורות למערכת הורמונלית, נכיר את 5 הבלוטות העיקריות אשר משפיעות עלינו.

בלוטת התריס

בלוטת התריס, נקראת גם בלוטת המגן, אחראית על קצב חילוף החומרים, על הגדילה ועל  תפקוד מערכות שונות בגוף. כמו כן, היא מהווה גורם חשוב מאוד בוויסות הסידן בעצמות, קצב הלב ועוד.
הבעיות הנפוצות ביותר בתפקודה של בלוטת התריס הן תת פעילות ויתר פעילות.
הסימנים של אי איזון בפעילותה של בלוטת התריס יכולות להיות עליה או ירידה חדה במשקל, שינוים קיצוניים במצבי רוח, פחדים, חרדות, נשירות שיער, בעיות שינה ועוד.

לבלב

הוא בלוטה הנמצאת בחלל הבטן שתפקידה להפריש מיצים המכילים אנזימים וביקרבונט לצורך פירוק המזון, והורמונים לוויסות חילוף החומרים בגוף, כולל וויסות בהפרשת אינסולין שאחראי על רמת הסוכר בדם. האנזימים המופרשים ע”י הלבלב נחוצים מאוד לעיכול של חלבונים, פחמימות ושומנים. ללא נוכחותם, פירוקם של אבות המזון איננו מושלם.

שחלות

שחלות שייכות למערכת הרבייה, אחראיות על הפרשת הורמוני מין נקביים וגם על ההתבגרות המינית של האישה. הורמונים נשיים המיוצרים ע”י השחלות, מגיעים לחלקי הגוף השונים וגורמים לשינויים פיזיולוגיים המבדילים בין אישה לגבר.

בלוטת האצטרובל

עירנות במשך היום, יכולת להירדם בקלות, שעון ביולוגי – כל זה תלוי בפעילותה התקינה של בלוטת האצטרובל. היא מקושרת למערכת העצבים הסימפותטית ותפקידה העיקרי לתווך בין גירויים עצביים להפרשה הורמונאלית ולוויסות השעון הביולוגי.

בלוטת התימוס

בלוטת התימוס מאוד מיוחדת, שרוב התפקידים שלה עדיין לא הובהרו עד הסוף. היא אחראית על פעילות מערכת החיסון בשנות הראשונות של חיים. התימוס מגיע לשיא גודלו במהלך תקופת ההתבגרות המינית, ולאחריה הוא מתחיל להתכווץ. בגיל זקנה האיבר נעלם כבר כמעט לגמרי.

לסיכום, המערכת ההורמונלית אחראית על התהליכים בגוף האדם. היא אוסף של בלוטות שמייצרות ומפרישות הורמונים אל מחזור הדם. מערכת הורמונלית שולטת בתהליכי זירוז, ויסות, גדילה וחילוף חומרים שמתקיימים באברי הגוף השונים.
בנטורופתיה, מדגישים את החשיבות של תזונה ופעילות גופנית באיזון פעילות מערכת הורמונלית. והם חלק מהטיפול שאנחנו ממליצים ב”אלמוג סנטר” לאיזון פעילותה של מערכת הורמונלית.

מילה מזרוכו נטורופתית N.D

מיקום הקליניקה

אשדוד
רחוב הבנים 5, קומה 2
 אזור סיטי

ניתן לתאם הגעה
במספר: 077-5509078
[email protected]:במייל


אלמוג סנטר רפואה משלימה