אלמוג סנטר רפואה משלימה
אלמוג סנטר רפואה משלימה

צרו קשר
077-5509078
אודות אלמוג סנטר 

צרו קשר  077-509078  אודות אלמוג סנטר

כיצד יכולה הרפואה משלימה לסייע לנו להתגבר על נדודי שינה ?

אלמוג סנטר רפואה משלימה
כיצד יכולה הרפואה משלימה לסייע לנו להתגבר על נדודי שינה?

30% מאוכלוסיית העולם סובלת מבעיות שינה. למה כל כך הרבה אנשים סובלים מהתופעה המטרידה הזאת? מה קשר בין התפתחות טכנולוגית ו נדודי שינה ואיך לטפל בתופעה באמצעים טבעיים?
חלק מהאנשים שסובלים מבעיות שינה אומרים לעצמם את המשפט המוכר: “צרת רבים חצי נחמה” אך זוהי אינה הדרך להתייחס למצב ואם אתם סובלים מבעיות שינה חשוב שתטפלו בהן. שינה טובה ורציפה אינה פינוק, אלה מקור לבריאות תקינה.

מהם הגורמים שעלולים להוביל להפרעות שינה?

הפרעות שינה יכולות להיות תוצאה של לחץ כלכלי וחברתי, בילוי עד שעות מאוחרות, שימוש במובייל שאורו משבש את השינה, צפייה רבה בטלוויזיה, גלישה רבה במחשב, בעיות בריאותיות שונות כמו למשל: אסטמה, כאבי שרירים ומפרקים, עודף פעילות של בלוטת התריס, גיל המעבר, שימוש בממריצים וסיבות נוספות.
בעיות שינה משפיעות לרעה על הגוף והנפש ועלולות לגרום לעצבנות, חרדות, מתחים, דיכאונות, אכילה מפורזת וכתוצאה ממנה השמנת יתר, סכרת, מחלות לב, צניחת עפעפיים, ישנוניות ושלל תופעות נוספות.

תסמיני הפרעות השינה

אם אתם סובלים מהתעוררות באמצע הלילה, לא מצליחים להירדם לפחות 3 פעמים במהלך השבוע למרות שאתם עייפים, קמים מוקדם מאוד בבקרים, שומעים כל רעש, לא מצליחים להיכנס לשינה עמוקה, צורכים תרופות או אלכוהול לצורך הירדמות, עייפים ולא שקטים במהלך שעות היום ולא מצליחים להתרכז אתם סובלים מבעיות שינה.

איך עובד מנגנון השינה?

תהליך ההירדמות מתחיל בירידה בפעילות המוח ובעוצמת דפיקות הלב כאשר הנשימות הופכות לאיטיות ושטחיות יותר. בהמשך יורדת רמת הקורטיזול והורמון המלוטנין שנקרא גם בשם: “הורמון החושך” מופרש בכמות רבה יותר. כל התהליך הזה משתבש כאשר יש בעיות שינה.

על טיפולי הרפואה משלימה – איך יכולה הרפואה המשלימה לעזור?

קיימות דרכים רבות שיכולות לשפר את איכות השינה, חלקן מהוות המלצות כלליות (שגם יכולות לסייע מאוד) וחלקן מגיעות מעולם הרפואה המשלימה.

לפניכם 9 המלצות שיוכלו לסייע לכם לישון טוב יותר:

1. הליכות

אם אתם סובלים מסטרס תוכלו להתחיל לצאת להליכות ניחוחות בשעות הערב.

2. שתיית משקה מרגיע ללא קפאין

שתיית חליטות תה מרגיעות יכולה לסייע לגוף להירגע – דבר שישפר את השינה.

3. ביצוע פעילויות מרגיעות

ביצוע פעולות מרגיעות כמו: קריאת ספר, סריגה, מדיטציה ושמיעת מוסיקה שקטה יכולות להכין את הגוף לקראת השינה ולהקל על תהליך ההרדמות.

4. שינוי תזונתי

יש להימנע משתיית משקאות שמכילים קפאין כמו: קולה, קפה ותה (ניתן לשתות שקיקי תה ללא קפאין). כמו כן, יש להימנע מאכילת שוקולד בכמות רבה ומשתיית אלכוהול. נוסף על כך כדאי להימנע ממזונות שגורמים לתחושת אי נוחות במערכת העיכול כמו: קטניות, כרוב וברוקולי, להימנע ממזונות שמכילים מונסיודיום גלוטמט, לאכול מזון מבושל, קל לעיכול ועשיר בוויטמינים מקבוצת B ולצרוך מאכלים שמכילים מגנזיום כמו: בננה, אבוקדו, אגוזים ושיבולת שועל.

5. הימנעות משימוש רב במכשירים

אין להיכנס למיטה עם סמארטפון, מחשב נייד או טאבלט. כל המכשירים הללו פולטים אור כחול שמעכב את הפרשת המלטונין (“הורמון השינה), עיכוב הפרשת ההורמון עלול לגרום ל נדודי שינה.

6. תנאי שינה טובים

יש לדאוג למיטה נוחה, לאוורר את החדר, להקפיד על טמפרטורה נעימה, לנסות ללכת לישון ולקום בשעות קבועות ולהתקין וילון שחוסם את האור.

7. קבלת טיפול לבעיות בריאותיות

אם ישנה בעיה בריאותית שפוגעת באיכות השינה חשוב להתייעץ עם מטפל או נטורופת ולקבל תכנית טיפול מתאימה.

8. טיפול רפלקסולוגיה

המגע בכפות הרגליים מפחית את המתחים שמצטברים בגוף ומשפר את איכות השינה.

9. שימוש בפרחי באך

פרחי באך תורמים לאיזון הגוף. בעל מקצוע שמטפל באמצעות פרחי באך יוכל להתאים למטופל את הסוג הטוב ביותר עבורו.

למידע וייעוץ אתם מוזמנים לפנות לאלמוג סנטר רפואה משלימה ולקבל סיוע והכוונה לביצוע טיפולים שונים ממומחים בתחום.

מיקום הקליניקה

אשדוד
רחוב הבנים 5, קומה 2
 אזור סיטי

ניתן לתאם הגעה
במספר: 077-5509078
[email protected]:במייל


אלמוג סנטר רפואה משלימה