שיטת דורן

שיטת דורן

שיטת דורן – שיטה כירופרקטית גרמנית שנועדה לאזן את מערכת השריר- שלד של האדם דרך האגן שלו וכך לטפל בחוסר איזון שיכול לגרום לכאבי גב וצוואר שנוצרו מיציבה לקויה. השיטה פותחה ב-1970 ע"י מרפא גרמני בשם דיאטר דורן.

שיטת דורן מבוססת על תיקון של חוסר הסימטריה בין הרגליים באמצעות תרגיל פשוט. לפי דורן, ניתן לאבחן בכל אדם חוסר איזון באמצעות השוואה בין 2 הרגליים, מה שיוביל לאיתור של רגל קצרה/ארוכה יותר מהשנייה. ברגע שאנחנו יודעים באיזה צד הרגל יותר ארוכה/קצרה – המטופל מקבל תרגיל פשוט שניתן לעשות בפחות מדקה. בדרך כלל עושים את התרגיל פעמיים ביום, בכל יום, בבוקר ובערב. התרגיל של דורן מאפשר לנו להחזיר את הגוף לאיזון וכך למנוע מהגוף בעיות ופיצויים על חוסר האיזון. התרגיל עצמו פשוט מאוד, החשיבות הגדולה היא באבחנה של איזו רגל לא מאוזנת.

אנחנו יכולים לנהל חיים שלמים בלי לשים לב לחוסר האיזון כי הגוף שלנו יפצה וידאג לדלל את הכאבים והזעזועים שאנחנו אמורים לחוות – עד השלב שהוא לא יסתדר יותר ואנחנו נתחיל לחוות יותר כאבים, אי נוחות, מתחים ועוד.

השיטה הזאת מסייעת למטופלים באיבחון חוסר האיזון, טיפול בחוסר האיזון ומניעה של כאבי גב וצוואר, בלטי/פריצות דיסק בצוואר ובגב. כמו כן, מונעת מתח מצטבר על אחד הצדדים של הגוף שנאלץ על בסיס יום יומי לפצות על באמצעות התאמצות יתר כאשר דורכים על הרגל הארוכה יותר או חבטות שהרגל חוטפת כאשר היא נוחתת מגובה יותר גדול.