טווינא

טווינא

שיטת הטווינא היא שיטת המגע של הרפואה הסינית. משתמשים בה במקביל לדיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא, כוסות רוח, גואשה ועוד שפע כלים אחרים.
הפירוש של טווינא – "לתפוס ולמשוך". היא מתבססת על תשאול ואבחנה מדוייקים אשר מובילים לטיפול עם אופי ממוקד ומיוחד שנותן מענה למצבים חיצוניים ופנימיים.
גוף האדם הוא מפה עשירה שהרפואה הסינית יודעת לקרוא. הטיפול נעשה על ידי שפעול והזרמה של דם וצ'י על גבי "מרידיאנים" – ערוצים שניתן לדמות למן צינורות שמעבירים מים ובעת בעיה נחסמים חלקית או בצורה מוגזמת וכך, מזרימים מים פחות טוב, דבר הגורם להזנה לקויה או חוסר הזנה ומכך לשלל של סימפטומים ובעיות.
מערכת המרידיאנים מורכבת מהרבה ערוצים שמחוברים עד לעומקי הגוף שלנו, לאיברים עצמם וגם עד לחלקים הכי שטחיים בגופנו כמו העור שלנו. מערכת זאת אחראית על הפנים ועל החוץ ואנחנו יכולים להשפיע עליה על ידי שפע של שיטות ומניפולציות מגוונות כגון: תנועות מחממות ומניעות לאורך כל הגוף, לחיצות עם האגודלים, אמות ומרפקים בנקודות אנרגיה ושרירים. וכמו כן, מתיחות גב, רגליים, ידיים, צוואר. פיתולים לגב ולקצוות, סיבובי מפרקים, תיפופים על שרירים, צביטות בגידים ושרירים ועוד.
טווינא עצמה משפרת ומכוונת את זרימת הדם והצ'י בגוף. היא מאפשרת שיחרור חסימות בגוף וכיוונון מחדש – מה שמטפל בתלונות מגוונות ומפחית את הכאבים ואף מעלים אותם לגמרי ומוביל את הגוף חזרה לאיזון וזרימה נכונה ותקינה. הגוף זקוק לזמן כדי לקבל את הטיפול החדש ולווסת את עצמו לזרימה החדשה ולכן – בדרך כלל המטופלים ירגישו הקלה מיידית ובמקרים אחרים יחוו החרפה קלה בכאבים. בדרך כלל למחרת ובמשך 48 שעות מהטיפול המטופל יכול לחוות יותר כאב ואחר כך הפגה גדולה של הכאב או לחוש הפגה של הכאב בלבד בלי החרפת הכאב – אוהבים לקרוא לזה "ריאקציה" או תגובה.
טווינא משולבת כיום בקופות החולים(מאוחדת, כללית ומכבי) ובתי חולים(תל השומר: מרכז טל – מכון אונקולוגי אינטגרטיבי, רמב"ם ועוד) וקליניקות קהילתיות ופרטיות.
שיטת טווינא מטפלת במגוון רחב של בעיות כמו:
שרירים תפוסים, כאבי ראש, מיגרנות, כאבי בטן, שילשולים, עצירות, כאבי מחזור, עצירות, חולשה, צינון, דלקות פרקים, בלס פלסי(פציאליס), כתף קפואה, בעיות ברכיים, כאבי גב, פריצות ובלטי דיסק צוואריים וגביים, נימולים, סיאטיקה, מרפק טניס/גולף, שיקום אחרי תאונות, שיפור טווחי תנועה, הקלה ופיתרון כאבים, בורסיטיס, כאבי צוואר, בעיות מחזור, גיל המעבר, סטרס, חרדות, דיכאון, אסטמה, בחילות, צרבות, דורבן, ניוון שרירים, אינסומניה, שיפור וטיפול בחבלות ועוד.