דיקור סיני

דיקור סיני

מתבצע בנקודות דיקור/אנרגיה שונות בגוף בשיטות שונות ומגוונות בזוויות ועומקים שונים ומיוחדים אשר מפעילים ומשפעלים פעילות מסויימת בגוף בכדי להביא את הגוף לתפקוד נכון ומאוזן בכל מערכת ומערכת. תארו לכם שהגוף הוא בעצם מערכת צינורות שמזרימים בהם מים ולפעמים נוצרת חסימה באחד הצינורות ואז הזרימה הופכת פחות הרמונית, אולי איטית ויש צורך לפצות על החסימה בגלל הנזק שהיא עושה. אותו נזק יכול להיות כאב או מחלה, אשר יתבטאו עם סימפטומים מסויימים ולפעמים ללא סימפוטמים כלל. רובנו חיים את חיינו ביום יום בלי לדעת באמת מה קורה בתוך גופנו, מה קורה בסתר, בתוך כלי הדם שלנו, בריאות שלנו או מערכת העיכול שלנו וכו'. גורמי המחלה והכאב יכולים להיות מאוד שקטים ולהתגבר בהדרגה, במהירות או אפילו לא להתגבר ולהתבטא עד לאחר כמה שנים טובות או מאוחרות מאוד מכיוון שגופנו חכם מאוד והוא יעשה כל מה שביכולתו כדי לנסות ולאזן את עצמו ולטפל בעצמו כדי להחלים ולהיות הרמוני ומאוזן. לפעמים הוא לא מצליח לעשות זאת ואז אנחנו חולים וכואבים. מרבית האנשים מתחילים לטפל בעצמם רק כשהם כבר לא מסוגלים לסבול את הכאב, אם המחלה משפיעה להם על השינה, עבודה, מערכת יחסים ועוד. דיקור סיני בא לעזור לאדם ולגופו ונפשו לחזור למוטב, להיות בריאים ומאוזנים. מדובר על טיפול במחלות וכאבים, שמירה ותחזוקה של בריאות ובעיקר על שיטת טיפול שמטרתה למנוע את המחלות ואת חוסר האיזון. דיקור סיני הוא כלי יוצא דופן שעובד מעולה הן עם מחטים והן עם אקופרסורה (לחיצה או לישה עם האגודל/מרפק) והוא בא לתת מענה לשלל רחב מאוד של רבדים מכיוון שהכול מתחיל בשורש, הסימפטומים בדרך כלל, בין אם הם הבעיה העיקרית בשבילנו כרגע או לא, הינם רק ביטוי, ענף הבעיה – יש צורך למצוא את שורש הבעיה ולעקור אותה ולטפל בה. זאת דרך הטיפול עפ"י הרפואה הסינית הקלאסית באמצעות דיקור סיני הינו כלי נוסף ויעיל מאוד בהשגת מטרות אלו.

הטיפול בשיוטת דיקור סיני מתאים לילדים מגיל 7 ו-8, נוער ומבוגרים.

יתרונות טיפול באמצעות דיקור הסיני

דיקור סיני מתבצע בעזרת מחטים מיוחדות, סטריליות שמיועדות לשימוש חד פעמי. דיקור סיני קיים

כ-5000 שנים ויודע להפעיל מערכות רבות בגוף – דבר שמעודד החלמה של שברים, פצעים, בעיות עור, מעורר את מערכת החיסון, משחרר שרירים, משפר זרימת דם, מווסת את המחזור החודשי, מווסת את המאזן ההורמונלי, מטפל בחום, ל"ד, כאבים, משפר פעילות עצבית, מפחית ומטפל בנימולים, משפר את המערכות הסנסוריות והמוטוריות ועוד שפע של מערכות אחרות.

הדיקור מתבצע בדרך כלל בסדרות של טיפולים בהתאם לתלונה. בעיות אקוטיות בדרך כלל ידרשו טיפול או שתיים בעוד שבעיות כרוניות יכולות לדרוש סדרה של 10 טיפולים כדי לטפל, להקל והעלים את התלונה.

בעיות אורטופדיות – טיפול בכאבי גב תחתון/אמצעי/עליון, צוואר, כתפיים, שכמות, ברכיים, קרסוליים, פריצות דיסק, בלט דיסק, כתף קפואה, מרפק טניס, מרפק גולף, לומבגו, דלקות פרקים, דורבן, דלקות שונות כגון בשרירים, גידים.

בעיות במערכת העיכול – עצירות, שלשולים, טחורים, כאבי בטן, עיכול חלש, גזים, נפיחות בבטן.

אנשים הסובלים מכאבי ראש, סחרחורות, לחץ דם גבוה/ל"ד ומיגרנות.

נשים במעגל הפוריות– מחזור, אמנוריאה, דיסמנוריאה, הריון ולידה, מנופאוזה/ גיל הבלות.

טיפול בבעיות נשימה– שיעול, אסטמה, כאבי גרון, נזלת שופעת, ליחה בדרכי הנשימה, סינוסיטיס.

כליות– אבנים בכליות, דלקות בדרכי שתן.

הרפיית מתחים שיחרור שרירים תפוסים וכואבים, מתיחות חריפות, הפגת סטרס, הרגעה, שיפור שינה

וולני בוריס